Ocena wątku:
 • 0 głosów - średnia: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Zamieszkać w Żołyni - dobry pomysł?
#1
Question 
Zamieszkać w Żołyni! To jest dobry pomysł Shy  

Nie ma na świecie tak wspaniałych warunków do zdrowego życia:
 • Tutaj są piękne lasy. 
 • Tutaj jest czyste, świeże powietrze. 
 • Tutaj jest czysta woda. 
Można powiedzieć, że wymarzone miejsce do życia.

Jest tylko jedno ...ale:


Czy można być pewnym, że tak pozostanie? Czy jest gwarancja, że w pobliżu nie powstaną (nie rozbudują się) zatruwające środowisko smołownie?
Cytuj wpis
#2
(24-03-2015, 01:03:46)Miły Bolek napisał(a): Zamieszkać w Żołyni! To jest dobry pomysł Shy  

Nie ma na świecie tak wspaniałych warunków do zdrowego życia:

 • Tutaj są piękne lasy. 
 • Tutaj jest czyste, świeże powietrze. 
 • Tutaj jest czysta woda. 
Można powiedzieć, że wymarzone miejsce do życia.

Jest tylko jedno ...ale:


Czy można być pewnym, że tak pozostanie? Czy jest gwarancja, że w pobliżu nie powstaną (nie rozbudują się) zatruwające środowisko smołownie?

Każdy chyba już miał szansę się przekonać, że w tej gminie jedynie śmierci i podatków można być pewnym, niczego więcej.
Cytuj wpis
#3
Thumbsdown 
Pomysł dobry, niestety wykonanie nie najlepsze Lightbulb Bo kto rozsądny po tym szumie medialnym związanym z rozbudową smołowni na Białobrzeskiej będzie chciał się tu budować Undecided chyba tylko jakiś desperat który uwierzy w zapewnienia że okolica jest "krystaliczna".

Swoją drogą, to piszący tą ofertę urzędnik nie do końca jest w porządku nie informując, że znajduje się tu wytwórnia asfaltu, która ma być rozbudowana(?) Bo sądzę, że ta oferta skierowana jest też do ludzi z zewnątrz, których chce się tu przyciągnąć Tongue ?

Jeśli te inwestycje zostaną wykonane, a wytwórnia ruszy pełną parą to te działki stracą na dzień dobry 50% wartości, kto wówczas zwróci kasę ludziom? Undecided chyba takie sprawy przedstawiając ofertę trzeba wziąć pod uwagę. Chyba że gmina chce płacić odszkodowania. Jak kogoś stać, bardzo proszę, kto bogatemu zabroni Tongue .
Cytuj wpis
#4
Przecież te działki są przeznaczone powinny być pod budowę WMB. Środkiem płynie rzeczka, więc z wodami opadowymi nie będzie problemu. Dojazd też nie daleki do drogi powiatowej. W pobliżu znajduje się wiele kopalni odkrywkowych piasku. Emisje zanieczyszczeń oczywiście będą się mieścić w granicach działek, a wszystko będzie opalane biogazem z oczyszczalni ścieków. A przynajmniej nie ma w sąsiedztwie ujęcia wody jak w Smolarzynach, czy przedszkola w sąsiedztwie jak przy starej WMB na Białobrzeskiej. Te działki będą o wiele więcej warte dla takich inwestorów niż dla zwykłych mieszkańców. Nie należy zapominać o ogromnych wpływach podatkowych z takiej inwestycji, setkach nowych miejsc pracy (które się okażą stworzeniem tylko kilku etatów - przy dobrych wiatrach).

A tak serio, zgadzam się z poprzednikiem, że jeżeli WMB powstaną w pobliżu (Smolarzyny i ul. Białobrzeska) to te działki powinny kosztować tyle co pod zalesienie - 100 zł/ar o ile będzie chciało coś tam rosnąć.
Cytuj wpis
#5
Szkoda że takiej publicznej oferty nie było kiedy sprzedawali działki wokół Rajszuli. Co nie którzy ładne areały pokuplili za przysłowiową złotówkę ale to była "zamknięta" oferta dla wtajemniczonych ;)
Cytuj wpis
#6
Działki są faktycznie w miejscu spokojnym i gdyby nie zamieszanie z smolarniami, gmina miałaby wielu chętnych. A tak wątpię czy ktokolwiek się zdecyduje.
Cytuj wpis
#7
Jaki rozwój, panie wójcie otrząśnij się pan wreszcie. To że jest pan starej daty to jedyny pewny fakt. Nawet jeśli ktoś tam wybuduje dom, pomimo uciążliwości o których nie wspominacie, to kto da gwarancje że będzie u pana płacił podatki, a jego dzieci zasilą żołyńskie szkoły?

Szukaj pan lepiej poważnych inwestorów, nie wytwórni asfaltu czy fabryki fujarek ale takich, którzy dadzą ludziom miejsca pracy, a gminie rozwój, bez ingerencji w środowisko, bo prędzej niż pan myśli, wyborcy wywiozą pana i kolegów poza rogatki tej gminy.

Sponsorowane artykuły nie zmienią obrazu tej gminy, ani nie wpłyną na lepsze samopoczucie jej mieszkańców.  Gdyby miał pan poczucie wstydu, sam by pan odpuścił i nie kandydował bo dokonania 5-ciu kadencji w porównaniu z możliwościami są naprawdę mizerne.
Cytuj wpis
#8
Proponuję zalesić ten teren Smile  będziemy chodzić na jagody i grzyby Wink
Cytuj wpis


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zebrania Wiejskie w Żołyni autowpis 9 14,884 01-10-2015, 06:10:59
Ostatni post: roztropek
  Sesja Rady Gminy w Żołyni autowpis 12 15,102 26-07-2015, 11:07:16
Ostatni post: Gość
  Nowe targowisko w Żołyni autowpis 2 5,424 25-06-2015, 08:06:15
Ostatni post: mieszkaniec
  Obwodowe Komisje Wyborcze w Żołyni Racjonalista 10 14,405 14-05-2015, 11:05:06
Ostatni post: Gość
  V Sesja Rady Gminy w Żołyni autowpis 11 15,713 03-04-2015, 16:04:26
Ostatni post: parafialny


Menu